fot. PAP/Tomasz Gzell

B. Szydło do polskich misjonarzy: Jesteście ambasadorami naszej Ojczyzny

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów trwa spotkanie z przedstawicielami polskich misjonarek i misjonarzy. Biorą w nim udział m.in. wicepremier Beata Szydło oraz minister do spraw humanitarnych Beata Kempa. Do Warszawy przybył także ks. bp Józef Roszyński z diecezji Wewak w Papui – Nowej Gwinei.

Uczestnicy spotkania dyskutują o misji jaką jest niesienie pomocy potrzebującym. Szczególnie tym, którzy znaleźli się w warunkach skrajnej biedy i wojny.

Zwracając się do misjonarzy wicepremier Beata Szydło podziękował za ich działalność. Wskazała też, że są „ambasadorami Polski”.

Poprzez swoją pracę, wasze zaangażowanie, poprzez to, że wy będąc misjonarzami jesteście obywatelami Polski pokazujecie, że ta Polska ma właśnie takie oblicze, wasze oblicze. Tam na tych terenach bardzo często pewnie dla tych ludzi, to zetknięcie się z Polską jest po raz pierwszy, i bardzo często jedyny właśnie poprzez wasze osoby. Za to należą się wam bardzo serdeczne podziękowania, że poza swoją pracą, misją, którą czynicie tym dobrem, które niesiecie jesteście państwo również tymi ambasadorami naszej Ojczyzny –  mówiła Beata Szydło.

Wicepremier zwróciła także uwagę, że Polski rząd zintensyfikował w ostatnim czasie pomoc humanitarną za granicą.

Obecnie zajmuje się tym powołany na początku stycznia Departament Pomocy Humanitarnej. Na jego czele stoi minister Beata Kempa. Dotychczas Polska przeznaczyła ponad 770 mln zł na pomoc potrzebującym m.in. w Iraku, Iranie czy Jordanii.

RIRM

drukuj