fot. sxc.hu

Dziś w Warszawie II Kongres Polskiej Rodziny

Na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego spotkają się przedstawiciele nauki, samorządowcy i działacze społeczni. Wydarzenie będzie przebiegało pod hasłem: „Rodzina obywatelska. Rodzina – Wspólnota – Samorząd”.

Wśród prelegentów będzie Piotr Uściński, starosta wołomiński, inicjator akcji nadawania szkołom certyfikatów „szkoła przyjazna rodzinie”. Inicjatywie poświęci też swoje wystąpienie.

– Certyfikaty „szkół przyjaznych rodzinie” jako pierwsze zostały wręczone w powiecie wołomińskim 25 marca, w Dzień Świętości życia i w tej chwili ten program się rozwija. Dołączają kolejne szkoły z całej Polski. Głównym założeniem certyfikatu jest, aby szkoła była bezpieczna, aby rodzice mieli pewność, że posyłając dzieci do szkoły z certyfikatem, ich dzieci nie są tam demoralizowane, namawiane do podejmowania wczesnej inicjacji seksualnej, nie są indoktrynowane ideologią gender –  tłumaczy Piotr Uściński.

Z I Kongresu Polskiej Rodziny w ubiegłym roku popłynął wniosek: aby wybrnąć z kryzysu ekonomicznego, należy przywrócić tradycyjne miejsce i rolę rodziny w społeczeństwie i państwie. Do tego potrzebne jest odpowiednie otoczenie kulturowe, prawne i ekonomiczne, na co wpływ ma m.in. samorząd terytorialny. W związku z tym organizatorzy kongresu Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny przygotowali „Dekalog samorządowca przyjaznego rodzinie”. Jego prezentacja będzie jednym z ostatnich punktów tegorocznego spotkania.

RIRM 

drukuj