„Nasz Dziennik”: ZNP zaangażowany w promowanie ideologii gender

Związek Nauczycielstwa Polskiego angażuje się w projekty promujące ideologię gender. Jak poinformował „Nasz Dziennik”, organizacja zrzeszająca część środowiska nauczycielskiego zasiliła szeregi koalicji na rzecz Edukacji Antydyskryminacyjnej.

Koalicja stawia sobie za cel wprowadzenie do polskiego systemu szkolnictwa tzw. edukacji równościowej. W jej skład wchodzą takie podmioty jak m.in. Kampania przeciw Homofobii czy Stowarzyszenie na rzecz Osób LGBT „Tolerado”.

Poseł Marzena Machałek, wiceprzewodnicząca sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, podkreśla, że część nauczycieli należących do ZNP pewnie nawet nie zdaje sobie sprawy, że jest angażowana w lewicowe projekty.

Odnoszę takie wrażenie, że nauczyciele, którzy należą do ZNP nie wiedzą nawet, że zapisali się do KOD-u czy do Związku, który promuje tego typu ideologie sądząc, że należą do Związku, który rzeczywiście ma przedwojenne tradycje i będzie bronił ich praw. Natomiast jest pytanie, które warto zadać nauczycielom: czy mają świadomość, że należą do takiego Związku, na którego czele stoją ludzie, którzy prezentują i promują ideologie gender? Czy mają świadomość, że zapisali się do Związku, który idzie ramię w ramię z KOD-em? Trzeba walczyć o prawa nauczycieli i dobrą szkołę, ale mam wrażenie, że Związek się tym w tej chwili nie zajmuje – wskazuje poseł Machałek.

Kierowany przez Sławomira Broniarza ZNP sprzeciwia się reformie edukacji, która ma przywrócić dawny system edukacji z 8-letnią szkołą podstawową i 4-letnim liceum. Jutro w Warszawie odbędzie się protest w tej sprawie.

Warto zauważyć, że w 1999 r. to samo grono nauczycielskie protestowało wobec planów wprowadzenia gimnazjów. Związkowi udało się wówczas zebrać aż 230 tys. podpisów w tej sprawie.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl