Dziękczynienie za beatyfikację ks. Michaela McGivney’a – założyciela Rycerzy Kolumba

Rycerze Kolumba  dziękowali w piątek w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie–Łagiewnikach za beatyfikację swojego założyciela – księdza Michaela McGivney’a.

Podczas homilii ks. Mateusz Wyrobkiewicz, dyrektor Domu Duszpasterskiego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, mówił, że beatyfikacja księdza Michaela McGivney’a to znak Opatrzności Bożej na dzisiejsze czasy. Czasy, w których na całym świecie trwa batalia o życie nienarodzonych. To za przyczyną  księdza McGivney’a, dziecko, które według lekarzy nie miało prawa się narodzić – przyszło na świat. [czytaj więcej]

– Jego beatyfikacja stała się odpowiedzią Boga na wolanie ludu, który tak bardzo w dzisiejszych czasach potrzebuje  wzorów takich jak bł. ks. Michael: ludzi pełnych dobroci i bezinteresownej miłości, ludzi, którzy staną w obronie życia. W czasach, w których trwa walka o ludzkie życie od poczęcia do naturalnej śmierci Bóg daje nam patrona, przez którego dokonuje się cud życia – wskazał ks. Mateusz Wyrobkiewicz.

Dla Rycerzy Kolumba, największej na świecie organizacji katolickiej skupiającej wyłącznie mężczyzn, beatyfikacja ich założyciela to sygnał wysłany od Kościoła, że ścieżka, którą wskazał ksiądz Michael McGivney, to droga, którą warto podążać  – podkreślił Krzysztof Zuba, delegat stanowy Rycerzy Kolumba.

– Droga dotarcia do katolickich mężczyzn, którą zaproponował ksiądz McGivney to jest droga, którą może podążać wielu mężczyzn, jeżeli szukają swojego miejsca w Kościele z jednej strony, a z drugiej strony, możliwości wzięcia odpowiedzialności przede wszystkim za parafię – zaznaczył Krzysztof Zuba.

Propozycja księdza McGivney’a, którą złożył 140 lat temu jest wciąż aktualna. Rycerze Kolumba działają w kilkunastu państwach świata i gromadzą w swoich szeregach około 2 milionów mężczyzn. Od 15 lat obecni są w Polsce.

TV Trwam News

drukuj