fot. pixabay.com

Dzieci z rodzin byłych pracowników PGR z gminy Manowo otrzymały komputery w ramach rządowego programu wsparcia

130 komputerów trafiło do dzieci z rodzin byłych pracowników PGR-ów z gminy Manowo. To kontynuacja rządowego programu wspierania mieszkańców terenów popegeerowskich. Sprzęt został przekazany rodzicom dzieci w miejscowej szkole.

W uroczystym przekazaniu uczestniczył wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, Paweł Szefernaker.

Bardzo się cieszę, bo przez lata brakowało takiego wsparcia także dla mieszkańców tych terenów i cieszę się, że skorzystają na tym dzieci, skorzystają najmłodsze osoby, które tutaj mieszkają, urodziły się, które mają prawo do normalnego funkcjonowania tak, jak to jest w dużych miastach, wielu innych miejscowościach w naszym kraju. Jestem przekonany, że ten sprzęt przyda się do tego, żeby móc z niego korzystać – mówił wiceminister.

W całym kraju łączna kwota przeznaczona na program wynosi ponad 580 mln zł. Według szacunków skorzysta z niego ponad 200 tys. dzieci z rodzin byłych pracowników PGR. Projekt sfinansowano w ramach reakcji Unii Europejskiej na pandemię COVID-19 z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl