fot. Family News Service

„Dzieci przyszłością Polski” – Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny w Warszawie

Ulicami Warszawy pod hasłem „Dzieci przyszłością Polski” przejdzie dziś Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny. W tym roku marsze pro-life odbywają się w około 80 polskich miejscowościach, w których przewidywany jest udział kilkudziesięciu tysięcy uczestników.  

„Marsz jest wyrazem poparcia małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny. W dzisiejszych czasach konieczne jest danie publicznego świadectwa. Ważne jest to, aby stanąć w obronie wartości, które tak często są atakowane” – zaznacza Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny, które jest organizatorem Narodowego Marszu dla Życia i Rodziny.

Tegoroczne hasło „Dzieci przyszłością Polski” nawiązuje do obecnego w Polsce kryzysu demograficznego oraz do wrześniowej beatyfikacją rodziny Ulmów, kiedy na ołtarze po raz pierwszy w historii Kościoła zostanie wyniesione nienarodzone dziecko.

Paweł Ozdoba podkreśla, że hasło marszu przypomina o potrzebie dostrzeżenia także w dzieciach nienarodzonych przyszłości kraju.

„O nie musimy się wciąż troszczyć, aby zawsze miały prawo do życia i aby nikt nie odbierał im tego fundamentalnego prawa” – mówi organizator.

„Na pewno będziemy się duchowo łączyć z beatyfikacją i już podczas marszu znajdą się drobne akcenty nawiązujące do tego wyjątkowego wydarzenia” – podkreśla.

Uczestnicy marszu będą mogli podjąć dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

„Będzie to nasz duchowy dar w nawiązaniu do hasła wydarzenia. Będziemy także przypominać nauczanie Jana Pawła II o prawie do życia. On jest patronem rodziny właśnie za swoją niezłomność w głoszeniu cywilizacji życia. Chcemy być jasnym sygnałem, że wciąż pamiętamy o nauczaniu papieża Polaka, uważamy je za cenne i ważne” – akcentuje Paweł Ozdoba.

https://twitter.com/CentrumZycia/status/1669260957170958343

Paweł Ozdoba od wielu lat angażuje się w działania pro-life.

„Dla mnie rodzina jest bezcenną przystanią spokoju, pełną radości, szczęścia i fundamentem mojego życia prywatnego, czymś do czego można się odwołać, zawsze bezpiecznym miejscem, gwarantującym pełen zakres miłości ze strony całej rodziny, nie tylko żony i dzieci, ale też dziadków, rodzeństwa i innych” – wskazał.

Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny odbył się w 2006 roku w Warszawie. Od tamtej pory organizacji wydarzenia podjęło się ponad 150 miejscowości i miast z całej Polski. Uczestniczą w nich rodzice z dziećmi, osoby starsze, członkowie ruchów i stowarzyszeń oraz osoby publiczne. W 2022 roku w samej Warszawie maszerowało blisko 10 tys. osób.

„W tym roku także spodziewamy się dobrej frekwencji. Hasło marszu nas zobowiązuje, dlatego dzieci, które pojawią się z rodzicami, dziadkami, będą miały zapewnione wspaniałe atrakcje. Będzie to duże święto rodzin, wielkie święto dzieci” – zapewnia Paweł Ozdoba.

Warszawski marsz wyruszy o godz. 11.00 z Placu Zamkowego. Po jego zakończeniu Mszę św. o godz. 13.00 w Bazylice Świętego Krzyża odprawi i homilię wygłosi ks. prof. Robert Skrzypczak. Honorowym patronatem wydarzenie objął przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, ks. abp Stanisław Gądecki, a inicjatywę błogosławią: ks. kard. Kazimierz Nycz i ks. bp Romuald Kamiński.

Tylko 18 czerwca Marsze przejdą ulicami Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Poznania, Sieradza, Żar, niewielkiej Koprzywnicy w woj. świętokrzyskim i wielu innych miejscowości. Pozostałe Marsze będą odbywać się w różnych częściach Polski aż do końca września.

Family News Service

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl