fot. facebook.com

Warszawa: Wakacyjne Spotkanie Polskich Misjonarek i Misjonarzy

Późnym popołudniem w Warszawie w Centrum Formacji Misyjnej rozpocznie się doroczne Wakacyjne Spotkanie Polskich Misjonarek i Misjonarzy. Do stolicy przybędzie ok. 120 misjonarzy posługujących na całym świecie. To okazja do wymiany doświadczeń i wspólnej modlitwy.

Spotkanie rozpocznie dziś nabożeństwo oraz konferencja ascetyczna. W kilkudniowych obradach wezmą udział m.in. księża biskupi oraz przedstawiciele organizacji pomocowych.

W piątek misjonarze udadzą się do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Polski rząd poprzez organizacje kościelne wspiera potrzebujących na całym świecie.

O. dr Kazimierz Szymczycha, sekretarz KEP ds. Misji, podkreśla, że spotkanie to służy wielkiemu zbrataniu misjonarzy i misjonarek, którzy są w tym czasie na urlopie.

Przyjeżdżają, żeby się spotkać, być razem, pomodlić się. To jest okazja do skupienia, do spotkania ludzi, którzy usytuują ich w obecnej sytuacji ojczyzny, w sytuacji społecznej Kościoła, sytuacji politycznej. Przede wszystkim są tutaj po to, żeby podzielić swoje radości, smutki – to wszystko, co spotykają na swoim misyjnym froncie. Te spotkania są bardzo rozważne dla nas. Mamy okazję spotkać ok. 120 misjonarzy. Większość mieszka u nas, część dochodzi na poszczególne części dnia. Jest to wielkie święto misyjne – mówi o. dr Kazimierz Szymczycha.

Obecnie na misjach posługuje ponad 2 tys. polskich misjonarzy i misjonarek. Pracują w prawie stu krajach na wszystkich kontynentach.

Spotkanie Polskich Misjonarek i Misjonarzy w Warszawie zakończy się w sobotę.

Więcej można przeczytać [tutaj].

RIRM

drukuj