fot. PAP/Mateusz Marek

Zjednoczona Prawica: R. Trzaskowski nie poradził sobie w Warszawie, to nie poradzi sobie w Polsce

Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta i wiceminister rozwoju Olga Semeniuk przypomnieli, że Rafał Trzaskowski nie wywiązał się z obietnic wyborczych. Politycy ZP wskazują, że Rafał Trzaskowski nie dał rady w Warszawie i na pewno nie da rady w Polsce.

Obecny prezydent stolicy nie wprowadził m.in. bezpłatnych żłobków, darmowego transportu dla licealistów i wycofał się z realizacji obwodnicy śródmiejskiej.

– Rafał Trzaskowski wycofał się z budowy parkingów podziemnych. Pamiętają Państwo, spotkaliśmy się na stadionie „Skry”. Tam właśnie kilka dni po wyborach Rafał Trzaskowski stwierdził, że Warszawa sama nie wybuduje tego stadionu. Dlaczego jest to ważne? Jest ważne, ponieważ Rafał Trzaskowski wszystko wszystkim dziś obiecuje i trzeba weryfikować jego pracę dla Warszawy. Nie sprawdził się – łamie kluczowe obietnice – mówił Sebastian Kaleta.

Wiceminister rozwoju Olga Semeniuk zwróciła uwagę, że zamiast realizacji obietnic Rafał Trzaskowski podniósł m.in. opłaty za śmieci. Co więcej, nie interesuje się sprawami osób niepełnosprawnych.

– Matka osoby niepełnosprawnej, która umieściła informację dotyczącą zaopiekowania się przez miasto osobami niepełnosprawnymi – wykluczenie osoby niepełnosprawnej z Lata w Mieście, 13 razy zrzucanie tematu osób niepełnosprawnych, jeśli chodzi o sesje Rady Warszawy. To pokazuje realne nastawienie Rafała Trzaskowskiego do spraw społecznych. Rafał Trzaskowski nie dał rady w Warszawie i na pewno nie da rady w Polsce – akcentowała Olga Semeniuk.

RIRM

drukuj