fot. PAP/Jerzy Muszyński

„Dziadostwo”, „partacze”, „świństwo PiS-owskie” – brutalny język kampanii wyborczej w Polsce

Do wyborów pozostało 16 dni. Liderzy największych partii mobilizują swoich sympatyków przed weekendem. Platforma Obywatelska organizuje Marsz Miliona Serc. Z kolei w Katowicach odbędzie się konwencja Zjednoczonej Prawicy. Walka wyborcza jest zacięta. W spotach i na wiecach politycy nie przebierają w słowach.

Prawo i Sprawiedliwość w kolejnym internetowym spocie wypomina Donaldowi Tuskowi decyzje zagrażające bezpieczeństwu Polski.

– Linia zdrady Tuska, czyli plan obrony Polski na Wiśle, to okupacja wschodu i ostrzeliwanie zachodu. Nie pozwolimy na to. Zamówiliśmy kilkaset HIMARS-ów. To jest potężna siła ognia – podkreślano w spocie.

Platforma Obywatelska w swoim przekazie skupia się na atakowaniu partii rządzącej.

– Doprowadziliście Polskę do dziadostwa. Nie umiecie rządzić, jesteście partaczami – takie słowa padły w spocie PO.

Liberalno-lewicowa opozycja mobilizuje się przed niedzielnym Marszem Miliona Serc w Warszawie. Lewica przyjęła zaproszenie od Donalda Tuska.

– Jedna partia z całym tym świństwem PiS-owskim nie wygra. Musi być Lewica, musi być Trzecia Droga. Musi być PO – podkreślał współprzewodniczący Lewicy, Włodzimierz Czarzasty.

Na marszu będzie też przedstawiciel Trzeciej Drogi, Ryszard Petru, były przewodniczący partii Nowoczesna. Mniejsze partie opozycyjne próbują przekonać wyborców, że są alternatywą dla Platformy Obywatelskiej. Jeśli jednak chcą rządzić, są skazane na utworzenie rządu, którym pokieruje Donald Tusk.

– PiS od władzy trzeba pogonić, ale my, Trzecia Droga, będziemy w tym rządzie gwarantem tego, że będzie on rządem nadziei – podkreślił lider Polski 2050, Szymon Hołownia.

Z kolei sam przewodniczący Platformy Obywatelskiej pozostawia wyborcom tylko jedną możliwość.

– Każdy ma prawo do własnego wyboru, ale nikt z nas nie ma prawa, żeby zamknąć oczy i udawać, że w Polsce nie dzieje się zło. Nikt nie może udawać, że nie wie, co PiS robił przez ostatnie lata i ostatnie miesiące – powiedział Donald Tusk.

Prezes PiS, Jarosław Kaczyński, mobilizował członków swojej partii przed niedzielną konwencją w Katowicach.

– Po tej konwencji jeszcze więcej siły, jeszcze więcej energii. Wieczorem w niedzielę 15 października, w imieniny Jadwigi, (bo akurat moja śp. mama była Jadwigą), otwieramy szampana – zadeklarował lider partii rządzącej.

Prawo i Sprawiedliwość pozostaje wiodącym ugrupowaniem w sondażach. Ostatnie badania opinii publicznej nie dają jednak Prawu i Sprawiedliwości szans na samodzielne rządy.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl