fot. pixabay.com

Dżakarta ma najbardziej zanieczyszczone powietrze na świecie

Stolica Indonezji, Dżakarta, licząca 10 mln mieszkańców, jest od maja miastem o najbardziej zanieczyszczonym powietrzu na świecie w ocenie IQAir, szwajcarskiej organizacji technologicznej monitorującej jakość powietrza – podała w środę agencja Reutera.

Mieszkańcy Dżakarty od dawna uskarżają się na toksyczne zanieczyszczenia spowodowane przez przemysłowy smog, ruch samochodowy oraz fabryki, w których źródłem energii jest węgiel.

W 2021 roku mieszkańcy miasta wytoczyli proces rządowi, domagając się podjęcia działań, które doprowadzą do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza. Sąd uznał wtedy, że prezydent Indonezji, Joko Widodo, musi ustanowić krajowe standardy jakości powietrza, a gubernator Dżakarty przygotować strategię walki ze smogiem.

Joko Wiwodo został zapytany przez dziennikarzy o problem zanieczyszczenia Dżakarty. Polityk powiedział, że rozwiązaniem może być planowane na przyszły rok przeniesienie stolicy do Nasantary, miasta budowanego od podstaw na wyspie Borneo.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl