Dwie osoby zginęły w pożarze schroniska dla bezdomnych w Niemczech

W pożarze schroniska dla bezdomnych w Markgroeningen pod Stuttgartem, w południowo-zachodnich Niemczech, zginęły w poniedziałek dwie osoby, a trzy odniosły ciężkie obrażenia. W schronisku przebywali także dwaj migranci starający się o azyl w Niemczech.

54-letnia kobieta i 56-letni mężczyzna zmarli wskutek zatrucia czadem – poinformowała policja w Ludwigsburgu. Dwaj inni mieszkańcy schroniska poddani zostali reanimacji w szpitalu.

Z policyjnego komunikatu wynika, że pożar wybuchł około godz. 2.15 w nocy w kuchni placówki i rozprzestrzenił się błyskawicznie na klatkę schodową. Ogień ugaszono po ponad trzech godzinach. W akcji uczestniczyło 150 strażaków i ratowników. Dotychczasowe ustalenia nie wskazują na zamach czy podpalenie z pobudek rasistowskich.

Podczas pożaru w budynku znajdowało się dziewięć osób. Uratowanych przeniesiono do pobliskiego hotelu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl