fot. pixabay.com

Ambasador Izraela w Berlinie wezwał do działań przeciwko rosnącemu antysemityzmowi w Niemczech

Ambasador Izraela w Niemczech, Ron Prosor, wezwał do bardziej zdecydowanych działań przeciwko rosnącemu antysemityzmowi w Niemczech. Zwrócił uwagę, że co trzy godziny dochodzi w Niemczech do antysemickiego incydentu.

„Antysemityzm jest wielkim problemem” – powiedział Ron Prosor w wywiadzie dla agencji informacyjnej AFP.

„Co trzy godziny dochodzi w Niemczech do antysemickiego incydentu” – podkreślił.

Fakt, że żydowskie instytucje, takie jak synagogi i szkoły, muszą być chronione, „nie jest normalny”.

„Nie widzę tego w przypadku kościołów i meczetów” – zaznaczył Ron Prosor.

Ambasador widzi antysemityzm we wszystkich częściach niemieckiego społeczeństwa – na lewicy i prawicy, a także wśród muzułmanów. Antysemickie i antyizraelskie hasła, takie jak te użyte ostatnio na palestyńskim wiecu w Berlinie, muszą być zakazane.

„To musi być karalne” – podkreślił dyplomata.

W czasie Świąt Wielkanocnych na demonstracji pod hasłem „Solidarność z Palestyną” w berlińskich dzielnicach Kreuzberg i Neukoelln skandowano antyizraelskie hasła. Komisarz ds. antysemityzmu rządu federalnego, Felix Klein, wezwał wówczas do zaangażowania organów ścigania – przypomina portal dziennika „Welt”.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl