fot. PAP/Jacek Turczyk

Duda i Komorowski starli się w debacie

Zakończyła się debata przed II turą wyborów prezydenckich zorganizowana przez telewizję TVN. Kandydaci odpowiadali na pytania dziennikarzy z zakresu polityki krajowej, polityki społecznej i gospodarczej oraz polityki zagranicznej.

Andrzej Duda i Bronisław Komorowski spotkali się na debacie prezydenckiej po raz drugi. Wcześniejsze starcie kandydatów zorganizowała Telewizja Polska.

Najprawdopodobniej było to ostatnie spotkanie Dudy z Komorowskim. Sztab urzędującego prezydenta nie zgodził się bowiem na proponowane przez Pawła Kukiza warunki przeprowadzenia debaty w Lubinie. Komorowski nie odpowiedział również na wcześniejsze zaproszenie Telewizji Trwam.

II tura wyborów prezydenckich odbędzie się w najbliższą niedzielę. Według opublikowanego dziś sondażu CBOS Andrzej Duda uzyskałby 48-procentowe poparcie. 44 proc. obywateli deklaruje, że odda głos na Bronisława Komorowskiego.

Sondaż przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich w dniach 14-20 maja na liczącej 1048 osób reprezentatywnej próbie losowej pełnoletnich mieszkańców Polski.

RIRM

drukuj