fot. PAP/Paweł Supernak

Droższe parkowanie w stolicy

Od dziś mieszkańcy Warszawy zapłacą więcej za parkowanie. Zgodnie z uchwałą Rady Miasta zdrożały postoje w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego. Pierwsza godzina kosztuje 3 zł 90 gr, a nie tak jak dotychczas 3 złote. Za drugą kierowcy zapłacą 4 zł 60 gr, trzecią 5 zł 50 gr., a za każdą kolejną 3 zł 90 groszy.

Opłaty obowiązują w dni powszednie od godziny 8.00 do 20.00. Do tej pory warszawiacy płacili za parking do godziny 18.00.

Cezary Jurkiewicz, przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie, uważa, że podwyżki są bez umiaru i uderzą w mieszkańców stolicy.

– Warszawa jest miastem, w którym jeżeli już biorą się za podwyżki przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej i osoby, które zarządzają miastem, to robią to w sposób tak konkretny, że w tym nie ma zupełnie umiaru i myślenia. Podobne były propozycje związane ze wzrostem cen wywozu śmieci. Widzimy, że jest to proces, który się dzieje i chyba zdaniem Koalicji Obywatelskiej i osób zarządzającym miastem Warszawa ma być najdroższym miastem i z tego biorą się podwyżki – zauważa Cezary Jurkiewicz.  

Od dziś rosną też w Warszawie stawki za brak opłaty parkingowej w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego. Kierowca, który nie posiada ważnego biletu parkingowego zapłaci nie 50 a 250 złotych.

Bezpłatnie wciąż mogą parkować pracownicy placówek medycznych, domów opieki społecznej, sanepidu i Narodowego Funduszu Zdrowia. Opłata nie obowiązuje też 2 maja oraz 24 i 31 grudnia.

RIRM

drukuj