fot. pixabay.com

Dramat chrześcijan w Nigerii

Trwa dramat chrześcijan w Nigerii. Dżihadyści z Boko Haram zaatakowali w święta Bożego Narodzenia dwie chrześcijańskie wioski. Zabili ponad 20 osób.

Dżihadyści z Boko Haram w ciągu ostatnich 10 lat zabili ponad 36 tys. osób, a ponad 2 mln zmusili do ucieczki. W większości ich ofiary to chrześcijanie. Tamtejszy Kościół od lat wzywa nigeryjski rząd i wspólnotę międzynarodową do powstrzymania rozlewu krwi. Świat jednak zamyka oczy na dramat chrześcijan w Nigerii.

Dżihadyści znów zaatakowali. W okresie świąt Bożego Narodzenia napadli na kilka wiosek w Nigerii. Strzelali do mieszkańców z broni palnej, palili domy, budynki publiczne, kościoły i plądrowali sklepy. Zabili ponad 20 osób. Uprowadzili też księdza.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl