Dr K. Kawęcki: Stanowisko prezydenta ws. ordynacji wyborczej do PE pokazuje jego dbałość o wszystkich obywateli

To bardzo dobre stanowisko prezydenta, które świadczy o tym, że prezydent traktuje sprawy państwa nadrzędnie, nie partyjnie – podkreśla prezes Prawicy RP Krzysztof Kawęcki, odnosząc się do słów prezydenta Andrzeja Dudy ws. zapowiedzi o prawdopodobnym zawetowaniu ustawy nowej ordynacji wyborczej do PE.

„Mam ogromne wątpliwości, czy to powinna być część polskiego systemu prawnego” – tak prezydent Andrzej Duda skomentował nowelę ordynacji wyborczej do PE.

27 lipca Senat przyjął bez poprawek nowelizację Kodeksu wyborczego, według której każdy okręg ma mieć przypisaną konkretną liczbę – co najmniej trzech – posłów wybieranych do europarlamentu.

Szef Państwa Polskiego w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawna” zaznaczył, że nie widzi potrzeby tak fundamentalnego ograniczania dostępu do PE. Dodał, że mocno skłania się w kierunku zablokowania tej propozycji.

Ta wypowiedź świadczy o tym, że prezydent traktuje sprawy państwowe w kategoriach dobra wspólnego, a nie partyjnych – ocenia prezes Prawicy RP Krzysztof Kawęcki.

– Wypowiedź pana prezydenta daje nadzieję, że prezydent spojrzy inaczej na proponowaną zmianę ordynacji do PE. Chyba dostrzega wszystkie zagrożenia i bardzo celnie zauważył, że ta ordynacja tworzyłaby układ duopolu politycznego i na pewno nie służy ładowi konstytucyjnemu i prawnemu w Polsce, a także zubożyłaby reprezentację Polski w PE pod względem przede wszystkim jakości i różnorodności poglądów – mówi dr Krzysztof Kawęcki.

Prezydent na przeanalizowanie ustawy ma 21 dni.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl