fot. PAP/Tomasz Gzell

Dr hab. P. Czarnek w Radiu Maryja o pytaniach referendalnych: Mają charakter fundamentalny nie tylko dla przyszłości naszej Ojczyzny, nie tylko naszego narodu, ale całej Europy

Pytania referendalne mają charakter fundamentalny nie tylko dla przyszłości naszej Ojczyzny, nie tylko naszego narodu, ale całej Europy. Polska dziś bierze odpowiedzialność również za całą Europę. Mamy dwie wojny. Jedną na Wschodzie – militarną, która niszczy Ukrainę, która prowadzi do ludobójczych zbrodni, choćby tych, którzy są za naszą granicą, czyli ruskich wagnerowców i musimy się przed nimi bronić, musimy stawiać zapory, musimy się bronić przed wojną hybrydową, a z drugiej strony mamy wojnę kulturową na Zachodzie – zaznaczył dr hab. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

W czwartek Sejm uchwalił, że referendum odbędzie się 15 października bieżącego roku. Pojawią się na nim cztery pytania [czytaj więcej].

Pytania referendalne mają charakter fundamentalny nie tylko dla przyszłości naszej Ojczyzny, nie tylko naszego narodu, ale całej Europy. Polska dziś bierze odpowiedzialność również za całą Europę. Mamy dwie wojny. Jedną na Wschodzie – militarną, która niszczy Ukrainę, która prowadzi do ludobójczych zbrodni, choćby tych, którzy są za naszą granicą, czyli ruskich wagnerowców i musimy się przed nimi bronić, musimy stawiać zapory, musimy się bronić przed wojną hybrydową, a z drugiej strony mamy wojnę kulturową na Zachodzie – wojnę, która poprzez absurdalną politykę multi-kulti i absurdalną niemiecką politykę, głównie Angeli Merkel i pomocnika Tuska, doprowadziła do tego, że kraje Europy Zachodniej i miasta Europy Zachodniej: Paryż, Nicea, Marsylia, Bruksela, Berlin, Hamburg, Kolonia, są miastami niebezpiecznymi. Przestępczość dotycząca napaści, zbrodni, zabójstw, ale też i gwałtów na kobietach jest wielokrotnie większa niż w Polsce – zauważył dr hab. Przemysław Czarnek.

Polityk zwrócił również uwagę, że Polska jest najbezpieczniejszym krajem Europy. Temat bezpieczeństwa pojawił się również w haśle wyborczym Prawa i Sprawiedliwości wyznaczającym kierunek kampanii politycznej w nadchodzących wyborach parlamentarnych, które odbędą się 15 października. W ten sam dzień odbędzie się również referendum.

Jak wskazują politycy partii rządzącej, jest to święto demokracji. Innego zdania jest opozycja.

To jest ta hipokryzja, która wyszła już całkowicie, opadły maski. Ktoś, kto nazywa się demokratą, tak naprawdę występuje przeciwko demokracji bezpośredniej. Ktoś, kto mówi, że liczy się dla niego naród, tak naprawdę nie chce narodowi dać głosu, nie chce dać temu przeciętnemu, normalnemu, zwykłemu Polakowi prawa zdecydowania o rzeczach fundamentalnych, ale to nie dziwi. Ci ludzie traktują siebie jako klasę wyższą, jako elitę intelektualną, ich autorytety prawnicze, naukowe mówią, że największym błędem i największym zarzutem dla Jarosława Kaczyńskiego jest to, że oddał plebsowi poczucie rządzenia krajem. Traktują naród polski jak plebs – podkreślił minister.

Sejm również na czwartkowym posiedzeniu przyjął uchwałę zakazującą ingerencji obcych państw w kampanię wyborczą w Polsce.

Całkiem niedawno gościła w Ministerstwie Edukacji i Nauki na Szucha delegacja Parlamentu Europejskiego z Niemką, przewodniczącą komisji kultury i edukacji w PE, i ona zarzucała nam w tym szczególnym miejscu, że traktujemy historię czarno-biało, a historia nie jest jednoznaczna (…). Czy to nie jest szczyt bezczelności? Ten sam szczyt bezczelności towarzyszył panu Weberowi, który jest szefem największej partii europejskiej i mówi, że jesteśmy jego wrogami i będzie przed nami stawiał zaporę ogniową, iż będzie z nami walczył i to on nas powstrzyma. Niemiec mówi to pod adresem Polaków, którzy mają przed sobą święto demokracji – wybory 15 października. Jest to bezpośrednia ingerencja niemieckiego urzędnika z Brukseli w wewnętrze sprawy Polski. Narzędzia, jakie mamy, nie były wcześniej używane przez państwo polskie, bo państwo polskie było na kolanach wobec tego typu aktów. Za naszych rządów nie jest na kolanach. Mówimy twarde „nie” – wskazał polityk.

Całą rozmowę z dr. hab. Przemysławem Czarnkiem można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl