Dość lekceważenia społeczeństwa – akcja protestacyjna w Szczecinie

„Dość lekceważenia społeczeństwa – STOP marginalizacji zachodniopomorskiego!” pod takim hasłem dziś w Szczecinie odbędzie się akcja protestacyjna zorganizowana przez związki zawodowe.

Mieszkańcy Pomorza Zachodniego będą domagać się prawdziwego dialogu społecznego, wyższej płacy minimalnej, godnych emerytur, ograniczenia stosowania umów śmieciowych, a także rezygnacji z elastycznego czasu pracy. Manifestujący zaapelują też do rządu, aby zrezygnował z wydłużenia wieku emerytalnego do 67. roku życia.

Nasze postulaty wciąż są aktualne, dlatego walczymy i domagamy się ich realizacji – powiedział Mieczysław Jurek, przewodniczący Regionu Pomorza Zachodniego NSZZ „S”. Do tego jednak dochodzą problemy regionalne i  branżowe – zawraca uwagę.

–  Chcemy programu dla województwa zachodnio-pomorskiego. Nie zgadzamy się z taką polityką rolną państwa. Chcemy również rewitalizacji stoczni. Teraz doszły nam jeszcze dwa inne problemy. A mianowicie problem dotyczący przeniesienia PKP Cargo do Poznania oraz brak środków na restrukturyzację spółki regionalnej. Przeciwko temu protestujemy, bo to wiąże się ze zwolnieniami oraz likwidacją miejsc pracy. Uważam, że nie możemy siedzieć spokojnie. Musimy protestować – zwrócił uwagę Mieczysław Jurek.

Manifestacja rozpocznie się o godz. 14.30 przed Zachodniopomorskim Urzędem Wojewódzkim w Szczecinie. Związkowcy apelują o przybycie wszystkich tych, którzy mają czas wolny i zgadzają się z ich postulatami.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl