PAP/Marcin Obara

Donald Tusk próbuje zjednoczyć opozycję

Donald Tusk spotkał się dziś z liderami ugrupowań tworzących Koalicję Obywatelską oraz marszałkiem Senatu, Tomaszem Grodzkim.

Donald Tusk wrócił do polskiej polityki. To hasło, za którym jeszcze wiele się kryje. Nowy szef Platformy Obywatelskiej będzie dążył do ograniczenia frontów, które Platforma ma odkryte – wskazał dr Paweł Momro, politolog.

– Z jednej strony potrzeba zaspokojenia i zapewne zagospodarowania, przejęcia bardziej ręcznego sterowania nad mniejszymi koalicjantami z Koalicji Obywatelskiej, a z drugiej strony jest to próba ograniczenia frontów zewnętrznych, jeśli chodzi o ugrupowania, z którymi można byłoby współpracować w dalszej perspektywie, czyli wyborczej – mówił dr Paweł Momro.

Dziś doszło do rozmów Donalda Tuska z przedstawicielami ugrupowań koalicyjnych: z wiceszefową klubu KO, Barbarą Nowacką, Adamem Szłapką z Nowoczesnej oraz Małgorzatą Tracz oraz Wojciechem Kubalewskim z Zielonych. Były premier spotkał się także z marszałkiem Senatu, Tomaszem Grodzkim.

– Liczę, że nowy impuls, energia dotrze i będzie obecna w Senacie – podkreślił Tomasz Grodzki.

Donald Tusk podkreślił po rozmowie, że liczy na pakt o nieagresji wśród opozycji. Bez tego odebranie władzy PiS-owi może być po prostu trudne.

– Bo zabraknie wam energii i czasu, żeby zetrzeć się skutecznie z tym, kto jest prawdziwym politycznym problemem, zagrożeniem i przeciwnikiem, czyli z PiS-owską władzą – wskazał Donald Tusk.

Donald Tusk unika jednak odpowiedzi na trudne pytania dotyczące m.in. Sławomira Nowaka, który był jego bliskim współpracownikiem. Do niedawna nazywał Sławomira Nowaka więźniem politycznym.

– Dzisiaj mówi Pan, że sprawa między prokuratorem, sądem a Sławomirem Nowakiem – wskazał dziennikarz.

– Ma pan inne zadania na dzisiaj – pytał Donald Tusk.

– Proszę odpowiedzieć – mówił dziennikarz.

Były premier pytany o możliwe zmiany personale w Koalicji Obywatelskiej mówił, że na ten moment nie ma takiej potrzeby, jednak nie są one wykluczone.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl