fot. PAP/Rafał Guz

Atak na Kościół wstępem do przemówienia D. Tuska

Porównanie Kościoła do świni, oskarżanie go o zdradę Ewangelii – tak w dużym skrócie wyglądało wystąpienie redaktora naczelnego czasopisma „Liberte” Leszka Jażdżewskiego, które poprzedziło wystąpienie Donalda Tuska. Ten bezprecedensowy atak na Kościół został przyjęty na w auli Uniwersytetu Warszawskiego brawami.

Kościół w Polsce jest w ostatnim czasie brutalnie atakowany przez środowiska liberalno-lewicowe. W bezprecedensowy sposób został wczoraj zaatakowany przez redaktora naczelnego czasopisma „Liberte” Leszka Jażdżewskiego.

– Kościół katolicki w Polsce obciążony niewyjaśnionymi skandalami pedofilskimi, opętany walką o pieniądze i o wpływy stracił moralny mandat do tego, aby sprawować funkcję sumienia narodu – mówił redaktora naczelnego czasopisma „Liberte”.

To wystąpienie w auli Uniwersytetu Warszawskiego było tak zwanym suportem Donalda Tuska.

– Ten kto szuka transcendentu absolutu w Kościele – będzie zawiedziony, ten kto szuka moralności w Kościele – nie znajdzie jej. Ten kto szuka strawy duchowej w Kościele – wyjdzie głodny. Polski Kościół zaparł się Ewangelii, zaparł się Chrystusa i gdyby dzisiaj Chrystus był ponownie ukrzyżowany, to prawdopodobnie przez tych, którzy używają krzyża jako pałki do tego, aby zaganiać pokorne owieczki do zagrody – mówił Leszek Jażdżewski.

Drwiny publicysty spotkały się z rechotem i oklaskami obecnych w auli osób. Wśród nich było wielu polityków totalnej opozycji.

– Dziś agendę tematów dnia układają nam czarnoksiężnicy, którzy liczą, że przy pomocy zaklęć i manipulacji złymi emocjami będą wstanie zdobyć władzę nad duszami Polaków. Ale rywalizacja na inwektywy i negatywne emocje z nimi nie ma sensu, dlatego że po kilku godzinach zapasów ze świnią w błocie orientujesz się w końcu, że świnia to lubi. Trzeba zmienić zasady gry – wskazał publicysta.

Czy Jażdżewski powiedział to, czego sam Tusk na głos mówić nie chce? Strategia wydaje się być znana. Przed laty do atakowania Kościoła były premier używał Janusza Palikota.

TV Trwam News/RIRM

drukuj