Donald Trump zaprzysiężony jako 45. prezydent USA

Republikanin Donald Trump został zaprzysiężony w piątek na Kapitolu jako 45. prezydent Stanów Zjednoczonych.

Nowego prezydenta zaprzysiągł na stopniach Kapitolu sędzia Sądu Najwyższego John Roberts. Trump złożył przysięgę na Biblię prezydenta Abrahama Lincolna, a także na Biblię, którą dostał od swej matki w 1955 roku.

Po zaprzysiężeniu na 45. prezydenta USA Donald Trump w mowie inauguracyjnej wygłoszonej w piątek na stopniach Kapitolu zapowiedział wykorzenienie islamskiego terroryzmu. Oświadczył, że chce „zjednoczyć świat” w tym celu.

Podkreślił też, że Stany Zjednoczone „nie chcą narzucać amerykańskiego stylu życia innym krajom, ale chcą być (dla nich) przykładem”. Nowy prezydent dodał, że dla Ameryki nadeszła teraz „godzina działania”.

Trump wskazał ponadto, że Stany Zjednoczone „muszą chronić (Amerykanów) przed zabieraniem amerykańskich miejsc pracy przez inne kraje”.

„Od dziś będzie to Ameryka przede wszystkim!” – zapewnił Donald Trump.

Tuż przed Trumpem Mike Pence, do 9 stycznia gubernator stanu Indiana, został zaprzysiężony na 48. wiceprezydenta. Przysięgę odebrał sędzia Sądu Najwyższego Clarence Thomas.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl