fot. PAP/EPA

Donald Trump z zarzutami ws. przetrzymywania niejawnych dokumentów

Były prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump poinformował, że postawiono mu zarzuty. Chodzi o przetrzymywanie niejawnych dokumentów.

Donald Trump ma we wtorek usłyszeć przed sądem federalnym w Miami siedem zarzutów, m.in. nielegalnego przetrzymywania tajemnic państwowych związanych z obroną narodową, utrudniania śledztwa i zmowy. Śledztwo prowadzi specjalnie powołany prokurator. Sprawa dotyczy setek niejawnych dokumentów, które Trump zabrał do swojej rezydencji i nie oddał mimo wielokrotnych prób odzyskania ich przez władze.

Niestety, jesteśmy narodem upadającym, a mimo to ścigają popularnego prezydenta, prezydenta, który zdobył więcej głosów niż jakikolwiek urzędujący prezydent w historii naszego kraju – mówił Donald Trump.

Media podawały też, że „śledczy otrzymali taśmę z zapisem wywiadu byłego prezydenta, w którym opisuje posiadany przez niego dokument Pentagonu dotyczący potencjalnego ataku na Iran. Archiwa Narodowe dwukrotnie w ciągu wielu miesięcy zwracały się do Donalda Trumpa z prośbą o zwrot dokumentów. Były prezydent miał zwrócić tylko część.

Jestem niewinnym człowiekiem. Jestem niewinną osobą – przekonywał były prezydent USA.

Donald Trump został pierwszym w historii byłym prezydentem, który otrzymał zarzuty federalne.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl