fot. www.strazgraniczna.pl

Dolnośląskie: Straż Graniczna zlikwidowała nielegalny magazyn tytoniu

Ponad 1600 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy o szacunkowej wartości 800 tys. zł ujawnili funkcjonariusze Straży Granicznej w nielegalnym magazynie tytoniu w jednej z miejscowości powiatu jeleniogórskiego.

O likwidacji nielegalnego magazynu tytoniu poinformował PAP w środę rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej kpt. Rafał Potocki. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej z Jeleniej Góry wraz z funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu ujawnili nielegalne wyroby akcyzowe podczas prowadzenia czynności służbowych w jednej z miejscowości powiatu jeleniogórskiego.

„Do ujawnienia kontrabandy doszło w momencie przeładunku kartonów z suszem liści tytoniowych. W przeładunku nielegalnego towaru uczestniczyli dwaj mieszkańcy Dolnego Śląska w wieku 49 i 53 lat” – powiedział kpt. Rafał Potocki.

W wyniku podjętych działań funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli ponad 1600 kg suszonych liści tytoniu bez wymaganych znaków akcyzy o wartości 800 tys. zł.

Jak poinformował kpt. Potocki, zatrzymanym mężczyznom grozi kara grzywny i do 3 lat więzienia. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego z Wrocławia.

PAP/RIRM

drukuj