fot. https://twitter.com/Straz_Graniczna

Straż Graniczna: 20 cudzoziemców próbowało w sobotę przedostać się z Białorusi do Polski

20 cudzoziemców próbowało minionej doby przedostać się z Białorusi do Polski – podała w niedzielę rano Straż Graniczna. Zatrzymano obywateli m.in. Maroka, Egiptu, Turcji i Iraku.

Jak podała SG na Twitterze, osoby, które chciały nielegalnie przedostać się do kraju przyjechały na Białoruś z Rosji.

SG informuje też o zatrzymaniu kolejnego kuriera, obywatela Azerbejdżanu, który przewoził cudzoziemców. W aucie było czterech Irańczyków. Jak dodała SG, mężczyźni nielegalnie przekroczyli polsko-białoruską granicę.

Po zbudowaniu stalowego ogrodzenia na granicy z Białorusią prowadzone są jeszcze prace związane z uruchomieniem tzw. bariery elektronicznej. Pierwsze jej kilometry mają być gotowe na przełomie września i października. Pełne uruchomienie systemu złożonego m.in. z sieci detektorów i kamer wraz z Centrum Nadzoru w Białymstoku, do którego będą trafiać sygnały z urządzeń na granicy, planowane jest na listopad-grudzień.

Od 1 lipca obowiązuje w Podlaskiem – wydany przez wojewodę – zakaz zbliżania się do granicy polsko-białoruskiej na odległość mniejszą niż 200 metrów. Z wnioskiem o jego wprowadzenie wystąpił komendant Podlaskiego Oddziału SG. Zakaz obowiązuje w całym województwie, z wyjątkiem odcinków granicy przebiegających na rzekach.

Przed tygodniem wojewoda wydłużył ten zakaz – pierwotnie obowiązujący do 15 września – do końca listopada. Decyzja ma związek z trwającymi pracami przy budowie zabezpieczeń elektronicznych.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl