fot. https://twitter.com/Straz_Graniczna

Do końca czerwca będzie gotowa zapora na granicy polsko-białoruskiej

Zapora na granicy z Białorusią będzie gotowa do końca czerwca. W przyszłym miesiącu ruszą również prace nad projektem bariery elektronicznej.

Budowa zapory na polsko-białoruskiej granicy trwa od czterech miesięcy [czytaj więcej]. W tej chwili gotowych jest prawie 100 km zapory, na których ustawione są stalowe przęsła. W tych miejscach, gdzie ich nie ma, są już poustawiane pale i słupy. Jak podała rzecznik Straży Granicznej. por. Anna Michalska, prace są zaawansowane na wszystkich odcinkach. W prawie 100 procentach gotowa jest droga techniczna. Por. Anna Michalska zaznaczyła, że wykonawcy ukończą barierę fizyczną zgodnie z planem, czyli do końca czerwca. Granicę z Białorusią ma też zabezpieczać bariera elektroniczna. Obejmie ona wszystkie odcinki budowanej obecnie zapory, a także część wód granicznych.

„Zgodnie z umową w ciągu 60 dni od ukończenia zapory fizycznej bariera elektroniczna powinna zostać oddana do odbioru. Kolejne 30 dni jest jeszcze na kalibrację sprzętu i oddanie systemu nadzoru. Perymetria powinna zacząć działać w ciągu łącznie 90 dni” – podkreśliła por. Anna Michalska.

Rzecznik Straży Granicznej powiedziała, że w prace zaangażowanych było 3 tysiące osób. Koszt zapory fizycznej i elektronicznej to ponad 1,5 miliarda złotych. Nadal wzdłuż polsko-białoruskiej granicy obowiązuje zakaz przebywania.

https://twitter.com/Straz_Graniczna/status/1529349568541904897?cxt=HHwWgsCypY3Vq7kqAAAA

Ma on zostać zniesiony pod koniec czerwca, czyli wtedy, kiedy planowane jest zakończenie budowy zapory fizycznej.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl