Dolnośląskie: CBŚP rozbiło grupę zajmującą się handlem ludźmi i sutenerstwem

Policjanci z CBŚP rozbili na Dolnym Śląsku zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się handlem ludźmi i sutenerstwem. Zatrzymano osiem osób, w tym trzy kobiety. Szefowie grupy – zdaniem policji – mogli zarobić na przestępczym procederze milion złotych.

Jak poinformowała w poniedziałek PAP rzeczniczka CBŚP kom. Iwona Jurkiewicz, policja rozpracowywała grupę przestępczą czerpiącą korzyści z prostytucji od 2015 r. Jej członkowie zajmowali się handlem ludźmi, nakłanianiem i ułatwianie prostytucji oraz zmuszaniem do jej uprawiania.

„Do pracy werbowano kobiety w trudnej sytuacji finansowej, a zdarzało się też, że stosowano wobec nich przemoc fizyczną. Po każdej wykonanej usłudze dziewczyny zatrudniane w agencji towarzyskiej zmuszane były do rozliczeń finansowych” – podała kom. Iwona Jurkiewicz.

Policja zatrzymała osiem osób działających w tej grupie, w tym trzy kobiety. W ich mieszkaniach zaleziono m.in. broń palną, paralizator, kij baseballowy i marihuanę. Zabezpieczono też 160 tys. zł.

Śledztwo ws. działalności grupy prowadzi Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu. Prokuratorzy z tego wydziału postawili zatrzymanym zarzuty związane z kierowaniem i udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej, handlem ludźmi, czerpaniem korzyści z cudzego nierządu, posiadaniem broni palnej i znacznej ilości narkotyków.

Decyzją sądu siedmioro podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych. Wobec jednej prokurator zastosował dozór policyjny.

Według śledczych szefowie grupy mogli zarobić na przestępczym procederze milion złotych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl