fot. PAP

Dodatkowe pociągi na Wszystkich Świętych

Uruchomienie dodatkowych pociągów, wydłużenie składów oraz oddelegowanie większej liczby pracowników do udzielania informacji na dworcach – takie plany ma kolej w związku z przygotowaniami do wzmożonego ruchu podczas Wszystkich Świętych.

– Spodziewamy się większego ruchu na kolei w ten świąteczny długi weekend. Tak jest co roku – powiedział Michał Stilger z Przewozów Regionalnych, największego polskiego kolejowego przewoźnika pasażerskiego.

Jak wyjaśnił, w tym czasie 20 pociągów typu InterRegio oraz RegioEkspres będzie częściej kursować. Dotyczy to m.in. pociągów z Warszawy do Poznania i dalej do Szczecina, a także do Lublina i Białegostoku, z Wrocławia do Kielc, Katowic i Bielska-Białej czy z Krakowa do Łodzi.

– Ponadto będziemy dostawiać dodatkowe wagony, by w pociągu było więcej miejsc siedzących, częściej będą też kursować najpopularniejsze pociągi regionalne – powiedział Stilger.

Jak poinformowała rzecznik PKP Intercity Małgorzata Sitkowska, od piątku, 26 października, do niedzieli, 4 listopada, na dworcach w całym kraju informacji pasażerom będzie udzielać 113 specjalnie przeszkolonych osób.

– Na 17 największych dworcach zostanie wzmocniona informacja, a na 10 z nich działać będą dodatkowe stanowiska. (…) Informatorzy wskażą odpowiednie pociągi w rozkładzie jazdy, poinformują o ewentualnych opóźnieniach, skierują na peron, z którego odjeżdża pociąg, jak również będą instruować, w jaki sposób korzystać z biletomatów na dworcach – poinformowała rzecznik.

PKP Intercity planuje uruchomić dodatkowe pociągi. – Skład Express InterCity (EIC) Bolesław Prus pojedzie na trasie Warszawa – Szczecin – Warszawa w dniach 31 października i 1 listopada, a skład kategorii Twoje Linie Kolejowe (TLK) Wojażer pojedzie dodatkowo na trasie Kraków-Płaszów – Gdynia Główna – Kraków-Płaszów w nocy z 31 października na 1 listopada oraz z 1 listopada na 2 listopada. Spółka planowo wzmocni również kilkadziesiąt pociągów, przygotowując na największych stacjach rezerwowe wagony – wyjaśniła rzecznik.

Pasażerowie PKP Intercity będą również mogli sprawdzić na stronie internetowej przewoźnika, ile miejsc w danym pociągu będzie zajętych.

PAP

drukuj