Doceńmy „siwy włos”

Ojciec Święty Franciszek zaapelował o docenienie osób w podeszłym wieku Podczas audiencji ogólnej w Watykanie, papież mówił że pewna kultura zysku nalega, by ukazywać osoby starsze jako ciężar, „balast”, którego najlepiej byłoby się pozbyć. Jest coś podłego w tym przyzwyczajeniu do kultury odrzucenia – podkreślił Ojciec Św.

Chcemy usunąć nasz nasilający się strach przed słabością i bezbronnością, ale czyniąc w ten sposób zwiększamy w osobach starszych udrękę z powodu złego traktowania i opuszczenia – dodał papież Franciszek:

– Kościół nie może i nie chce podporządkować się mentalności niecierpliwości, a tym mniej obojętności i pogardy wobec starości. Musimy rozbudzić zbiorowe poczucie wdzięczności, uznania, gościnności, które sprawiają, że człowiek starszy czuje się żywą częścią swej wspólnoty – apelował Ojciec Święty.

Papież pozdrowił pielgrzymów zgromadzonych na placu Św. Piotra, w tym Polaków:

– Serdeczne pozdrowienie kieruję do pielgrzymów z Polski. Święty Jan Paweł II zauważył, że, tzw. III lub IV wiek jest często lekceważony, a sami ludzie starsi muszą zadawać sobie pytanie czy ich życie jest jeszcze użyteczne. Chrześcijańska wspólnota może wiele skorzystać dzięki obecności osób w podeszłym wieku. Dziękujmy Panu za naszych dziadków i prośmy o szczególne dla nich błogosławieństwo. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! – mówił Papież Franciszek

Na zakończenie Ojciec Święty odmówił z wiernymi modlitwę Ojcze Nasz.

RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl