fot. https://twitter.com/KancelariaSejmu

Dobiegła końca wizyta marszałek Sejmu E. Witek w Estonii

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zakończyła dziś oficjalną wizytę w Estonii. Dziś, w trzecim dniu wizyty, marszałek Elżbieta Witek wzięła udział w uroczystości 30. rocznicy odzyskania niepodległości przez Estonię.  

W ramach obchodów odbyło się m.in. uroczyste posiedzenie tamtejszego parlamentu. Gościem tego wydarzenia był także przewodniczący Parlamentu Europejskiego, David Sassoli.

Wcześniej marszałek Elżbieta Witek spotkała się z prezydent Estonii i przewodniczącym tamtejszego parlamentu.

Dziś powiedziała, że wszystkie te rozmowy skupiały się na kwestii bezpieczeństwa.

– Przewodniczący David Sassoli razem z przewodniczącą parlamentu Litwy, Łotwy, a także przewodniczącym parlamentu Estonii wizytowali granicę litewsko-białoruską.  Dawid Sassoli mógł się zapoznać, jak wygląda sytuacja.  Przewodniczący PE ma świadomość, że ona jest bardzo trudna i dobrze, że UE zainteresowała się tym problemem, ponieważ tworzymy flankę wschodnią i jej bezpieczeństwo. To jest przede wszystkim bezpieczeństwo nie tylko krajów bałtyckich i Polski, ale także całej Europy – mówiła Elżbieta Witek.

Wizyta marszałek Sejmu Elżbiety Witek w Estonii rozpoczęła się w środę i odbyła się na zaproszenie przewodniczącego tamtejszego parlamentu. W jej ramach odbyło się spotkanie z Polonią. Marszałek Elżbieta Witek wzięła także udział w uroczystości Święta Wojska Polskiego.

RIRM

drukuj