fot. PAP/Rafał Guz

Do UOKiK wpłynął wniosek ws. przejęcia Polska Press

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wpłynął wniosek PKN Orlen ws. przejęcia wydawnictwa Polska Press. Sprawa – jak podano – jest w toku.

Prezes koncernu Daniel Obajtek zapowiedział, że Orlen zamierza formalnie przejąć grupę do końca stycznia. W tej sprawie zawarto już przedwstępną umowę. Transakcja musi jednak jeszcze zostać zaakceptowana przez UOKiK.

Maciej Małecki, wiceminister aktywów państwowych, odnosząc się do kwestii przejęcia wydawnictwa Polska Press przez Orlen, mówił w Radiu Maryja, że przywracanie polskiego kapitału w mediach to powrót do normalności. Wskazywał też, że zakup Polska Press jest dla koncernu inwestycją biznesową.

– Orlen w tej decyzji kierował się względami biznesowymi. Dla Orlenu wydawnictwo Polska Press jest inwestycją biznesową. Polska Press to jeden z największych wydawców w Polsce. W ubiegłym roku osiągnął przychody blisko 400 mln zł. Dla Orlenu zakup Polska Press  będzie dobrym narzędziem umożliwiającym dotarcie do poszczególnych klientów z ofertą produktową Orlenu – wyjaśnił Maciej Małecki.

PKN Orlen o złożeniu oferty kupna Polska Press poinformował 7 grudnia tego roku. Transakcja wpisuje się w strategiczne plany koncernu dotyczące wzmacniania sprzedaży detalicznej, w tym pozapaliwowej.

Dzięki niej Orlen uzyska m.in. dostęp do ponad 17 milionów użytkowników internetu i możliwość pozyskania nowych klientów.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl