Do Sejmu trafił obywatelski projekt ustawy, mający na celu ograniczenie propagowania treści głoszonych przez środowiska LGBT

140 tys. podpisów obywateli trafiło dziś do Sejmu w ramach obywatelskiego projektu „Stop LGBT”. Jego celem jest ograniczenie szkodliwej propagandy środowisk LGBT, w tym zakazanie organizacji tzw. parad równości.

Zbiórkę podpisów pod projektem zorganizowała Fundacja Życie i Rodzina. Inicjatorzy liczą na to, że zgodnie z deklaracją z początku rządów, Zjednoczona Prawica zajmie się propozycją już wkrótce. Projekt zakłada, że zakazane będzie propagowanie szkodliwych treści związanych ze środowiskiem LGBT.

Chodzi przede wszystkim o ochronę najmłodszych – mówi pełnomocnik inicjatywy Krzysztof Kasprzak.

To głos obywateli, którzy w czasie pandemii wyrazili poparcie dla tej inicjatywy. Możemy powiedzieć, że znowu w Europie jesteśmy prekursorem – tak jak udało nam się zakazać aborcji eugenicznej, tak rozpoczynamy procedurę zakazania propagowania LGBT. Mamy na celu ochronę przestrzeni publicznej przed homoagresją, homoterroryzmem, widzimy, co dzieje się w Europie, że te postulaty zaczynają się od niewinnych sformułowań i ewoluują w stronę nowego totalitaryzmu – zwraca uwagę Krzysztof Kasprzak.

Zasadniczym założeniem projektu jest uniemożliwienie organizacji tzw. parad równości. Propozycja zakłada także zakaz profanowania symboli narodowych i religijnych poprzez wpisywanie ich w barwy używane przez środowiska LGBT.

 

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl