fot. PAP

Do NIK wpłynął wniosek o kontrolę przetargów w MON

Parlamentarzyści PiS-u skierowali wniosek do Najwyższej Izby Kontroli o zbadanie trzech największych przetargów w Ministerstwie Obrony Narodowej. Chodzi o pozyskanie śmigłowców, okrętów podwodnych i przeciwlotniczych zestawów rakietowych.

Przetargi są realizowane w ramach programu modernizacji technicznej sił zbrojnych RP – mówi poseł Michał Jach z sejmowej Komisji Obrony Narodowej

Te przetargi są bardzo nietransparentne. Komisje Obrony Narodowej sejmowa, jak i senacka o każdą informację muszą się dobijać. Często otrzymujemy informacje szczątkowe i to budzi nasze bardzo poważne wątpliwości. Dlatego zdecydowaliśmy się na złożenie wniosku do prezesa NIK pana Krzysztofa Kwiatkowskiego, żeby w trybie pilnym przeprowadził kontrolę, jak to wszystko rzeczywiście wygląda od wewnątrz. Obawiamy się, że może dojść nawet do takiej sytuacji, że ten program całkowicie się załamie – powiedział poseł.

Wieloletni program modernizacji technicznej sił zbrojnych w latach 2013-2022 zawiera 14 programów operacyjnych. Najważniejszy dotyczy systemu obrony powietrznej.

RIRM

drukuj