fot. pixabay.com

Do ARiMR można składać wnioski o wsparcie dla inwestycji nawadniających w gospodarstwach

Od 30 listopada można składać wnioski do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o wsparcie dla inwestycji związanych z instalacjami nawadniającymi w gospodarstwach. Maksymalna kwota dotacji to 100 tysięcy złotych.

Częste susze występujące w naszym kraju zachęcają do sięgania po pieniądze na inwestycje związane z nawadnianiem gospodarstw. Kilka dni temu rozpoczął się program, w ramach którego można otrzymać dotację na ten cel. Maksymalna kwota dofinansowania to 100 tysięcy złotych.

– Wnioskodawcy ubiegający się o dofinansowanie na nawadnianie gospodarstw rolnych mogą liczyć na refundację poniesionych kosztów związanych z wykonaniem ujęć wody, to jest zbiorników czy studni głębinowych – mówi Marek Piślewski z poznańskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

O wsparcie mogą starać się rolnicy, którzy posiadają gospodarstwo o powierzchni co najmniej hektara.

– Maksymalna kwota pomocy w tym działaniu wynosi 100 tysięcy złotych netto. Poziom dofinansowania wynosi 50 procent – wyjaśnia Andrzej Poźniak z poznańskiego oddziału ARiMR.

Wnioski o wsparcie można składać w biurach powiatowych agencji, za pośrednictwem platformy ePUAP. Dokument można też wysłać przesyłką rejestrowaną. Minimalny poziom kosztów inwestycji musi być wyższy niż 15 tysięcy złotych.

 

TV Trwam News

drukuj