fot. PAP/Artur Reszko

Ostatnie godziny na nadsyłanie zgłoszeń do Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich

Tylko do godz. 16.00 można nadsyłać zgłoszenia do Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich. Organizatorem wydarzenia jest Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

„Bitwa regionów” to kulinarny konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich. W tym roku organizowany jest po raz siódmy. Jego celem jest promowanie regionalnych potraw, a także bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych, a ponadto informowanie o produktach rolnych i żywnościowych, także metodach ich produkcji.

W swoim liście wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi, Henryk Kowalczyk, zaznaczył, że konkurs od samego początku cieszy się dużym zainteresowaniem. W tym roku jego formuła została poszerzona o eliminacje na poziomie powiatów.

„Doskonale wiadomo, jak ważną rolę pełnią Koła Gospodyń Wiejskich w lokalnych społecznościach. Wasz wkład w rozwój kulinarno-społeczny jest nieoceniony. Jesteście Panie skarbnicą wiedzy o polskich tradycjach i zwyczajach panujących w naszych „małych ojczyznach”, jakimi są polskie wsie” – wskazał wicepremier Henryk Kowalczyk.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie drogą elektroniczną przez upoważnionego przedstawiciela Koła Gospodyń Wiejskich specjalnego formularza zgłoszeniowego. Dostępny jest on na stronie internetowej www.bitwaregionow.pl. Każde Koło Gospodyń Wiejskich może zgłosić do udziału w konkursie wyłącznie jedną potrawę. Każda kolejna eliminuje Koło z udziału w wydarzeniu. Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej. Czas na przesyłanie zgłoszeń mija dziś o godzinie 16.00.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl