fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Do 23 czerwca można dopisać się do spisu wyborców

Coraz mniej czasu pozostaje nam na dopisanie się do spisu wyborców. Formalności należy dokonać najpóźniej na 5 dni przed wyborami prezydenckimi, to jest do 23 czerwca.

Chęć głosowania poza miejscem zamieszkania możemy zgłosić osobiście w urzędzie gminy lub poprzez profil zaufany. Do 26 czerwca możemy pobrać natomiast zaświadczenie o prawie do głosowania, jeżeli w dniu wyborów będziemy w innym miejscu niż na co dzień.

Odrębne terminy obowiązują dla wyborców, którzy będą głosowali korespondencyjnie. 16 czerwca mija ostateczny termin takiego zgłoszenia. Osoby przebywające w kwarantannie mają trochę więcej czasu na dopełnienie formalności. [czytaj więcej]

– Czymś nowym, jeżeli chodzi o wybory, jest głosowanie korespondencyjne. 23 czerwca osoby, które są w kwarantannie mogą zgłosić zamiar głosowania korespondencyjnego, ale może się okazać, że ktoś po tym terminie też będzie zmuszony zostać poddany kwarantannie, więc przewidziany został ostateczny termin – 26 czerwca, czyli na dwa dni przed wyborami – informuje rzecznik PKW Tomasz Grzelewski.

W najbliższy poniedziałek Państwowa Komisja Wyborcza przedstawi ostateczną listę kandydatów na urząd prezydenta Polski. Dotychczas zarejestrowano ich dziewięciu.

Do urn pójdziemy już za 16 dni.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl