Do 15 wzrosła liczba zabitych w ostrzale Kramatorska

Liczba ofiar wtorkowego ostrzału rakietowego i artyleryjskiego Kramatorska na wschodzie Ukrainy wzrosła do 15. Ponad 60 osób zostało rannych, w tym pięcioro dzieci – poinformował sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksandr Turczynow.

Według Turczynowa ostrzału Kramatorska, miasta będącego pod kontrolą władz ukraińskich, dokonano ze współczesnych rosyjskich systemów artylerii rakietowej z wykorzystaniem amunicji kasetowej.

Wcześniej informowano, że wśród zabitych jest co najmniej pięciu żołnierzy.

W ciągu dnia prezydent Petro Poroszenko mówił w parlamencie Ukrainy o silnym ostrzale rakietowym, którego celem był sztab jednostek ukraińskich w Kramatorsku i pobliskie dzielnice mieszkaniowe.

Według lojalnych wobec Kijowa władz regionu donieckiego – rakiety wystrzelono z rejonu Gorłówki, miasta kontrolowanego przez prorosyjskich separatystów, około 50 km od Kramatorska.

Kramatorsk był terenem walk do lipca zeszłego roku, kiedy z miasta wycofali się separatyści.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl