fot. https://dess.gov.ua/rosiyske-vtorhnennia-nese-ruynuvannia-tserkvam/

Władze Ukrainy: siły rosyjskie zniszczyły lub uszkodziły 28 cerkwi, synagog i meczetów

Rosyjskie wojska zniszczyły lub uszkodziły co najmniej 28 cerkwi, synagog i meczetów od początku wtargnięcia na Ukrainę – poinformowała we wtorek Państwowa Służba ds. Polityki Etnicznej i Wolności Przekonań.

„Ucierpiało już co najmniej 28 budowli o znaczeniu duchowym (nie wliczając przylegających budynków) w co najmniej sześciu obwodach Ukrainy: kijowskim, donieckim, żytomierskim, ługańskim, charkowskim i czernihowskim. Zdecydowana większość z nich to prawosławne cerkwie” – podkreślono w komunikacie.

Na stronie https://dess.gov.ua/rosiyske-vtorhnennia-nese-ruynuvannia-tserkvam/  opublikowano listę obiektów sakralnych, które ucierpiały.

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl