Debata w PE o sytuacji w Polsce już jutro

W Parlamencie Europejskim odbędzie się we wtorek debata poświęcona sytuacji w Polsce. Nasz kraj w Strasburgu będzie reprezentować premier Beata Szydło.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości zmaga się z ostrą krytyką opozycji, która polskie polityczne konflikty próbuje przenieść na arenę  międzynarodową.

– To, co jest ostatnio robione, ma realny, negatywny wpływ na odbiór naszego kraju, zarówno w Brukseli, jak i poszczególnych krajach UE oraz za oceanem – powiedział Borys Budka z Platformy Obywatelskiej.

To właśnie dzięki zabiegom m.in. polityków PO, jutro w Parlamencie Europejskim odbędzie się specjalna debata o Polsce. W ostatnich tygodniach wysocy urzędnicy unijni, pochodzący głównie z Niemiec, krytykowali reformy wprowadzane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Komisja Europejska wszczęła wobec Warszawy procedurę kontroli praworządności. Prezydencki minister Krzysztof Szczerski podkreśla, że Unia zmaga się obecnie z wielkimi kryzysami i wywoływanie konfliktu z Polską może się dla niej źle skończyć.

– Polska jest bardzo ważnym elementem całej konstrukcji. Wyjęcie, odsunięcie czy próba wywołania konfliktu z Polską osłabia całą konstrukcję. Na to dziś UE nie stać, by osłabić po raz kolejny konstrukcję europejską. W interesie Europy jest to, by Polska była na pokładzie, a nie była uważna za kogoś, wobec kogo można stosować jakieś działania niekonwencjonalne – ocenił Krzysztof Szczerski.

Jutro w Parlamencie Europejskim premier Beata Szydło będzie przekonywać europejskich polityków, że w Polsce nie dzieje się nic złego, a zmiany są wprowadzane w sposób demokratyczny, zgodnie z wolą większości.

– Pani premier jest przygotowana, przemówienie jest gotowe. Na pewno będziemy chcieli wyjaśnić tę sytuację, ponieważ myślę, że PE i politycy europejscy mają nie do końca pełne wyobrażenie na temat obecnej sytuacji w Polsce. Mają nie do końca rzetelne informacje – mówił Rafał Bochenek, rzecznik rządu.

W związku z zagranicznymi atakami na obecny rząd, Prawo i Sprawiedliwość przygotowało specjalny [spot].

Przeciwko ingerencji Unii w sprawy polskie jutro przed siedzibą Komisji Europejskiej w Polsce odbędzie się protest. Jego organizatorem jest Prawica RP.


TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl