Debata nad projektem ustawy „Uczciwe wybory”

Posłowie z Parlamentarnego Zespołu ds. Obrony Demokratycznego Państwa Prawa debatowali dziś nad projektem ustawy „Uczciwe wybory”. Inicjatywa Prawa i Sprawiedliwości zakłada m.in. zainstalowanie kamer w lokalach wyborczych i wprowadzenie przezroczystych urn.

Celem projektu jest poprawienie przejrzystości wyborów – wyjaśnia  wiceprzewodniczący komisji, poseł Stanisław Piotrowicz.

Jesteśmy zainteresowani tym, żeby najbliższe wybory zostały przeprowadzone rzetelnie oraz w zgodzie z prawem – i to z takim prawem, które zagwarantuje tą rzetelność i transparentność wyboru. Trzeba podkreślić, że uczciwe wybory to fundament demokracji. Wielokrotnie przy różnych okazjach wszyscy powołują się na to, że Rzeczpospolita Polska jest „demokratycznym państwem prawnym” – taki jest zapis w Konstytucji RP. A skoro tak, to trzeba zadbać o fundamenty demokracji – podkreśla polityk.

Z kolei podkomisja stała ds. noweli Kodeksu wyborczego rozpatrywała dziś przedstawiony przez Prezydenta RP projekt noweli ustawy Kodeks wyborczy. Zakłada on m.in. wprowadzenie kadencyjności sędziów PKW, klasyfikowanie głosów nieważnych oraz przezroczystych urn w lokalach wyborczych.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl