Dalsze rozmowy ws. połączenia KHW z PGG

Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego w Katowicach zajmie się dziś sprawą warunków połączenia Katowickiego Holdingu Węglowego z Polską Grupą Górniczą. Wczoraj na ten temat rozmawiali przedstawiciele górniczych związków zawodowych, przedstawiciele Ministerstwa Energii oraz zarządy PGG i KHW.

W trakcie debaty część działających w Katowickim Holdingu związków parafowała porozumienie społeczne określające warunki połączenia Holdingu z Polską Grupą Górniczą. Inne związki mają podjąć decyzję w tej sprawie do środy rano.

Dokument parafowali m.in. przedstawiciele związku Sierpień 80, nie podpisała go natomiast dotąd np. „Solidarność”, która liczy na dalsze negocjacje podczas wtorkowych obrad Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Katowicach – wskazuje Piotr Bienek, przewodniczący „Solidarności” w KWK Wujek Ruch „Śląsk”.

Mamy jedno wspólne ustalenie: na 100 proc. wszystkie strony chcą połączenia Katowickiego Holdingu z PGG. Zostały nam jeszcze niektóre kwestie do ustalenia, tj. likwidacja kopalń, wynagrodzeń i poukładanie tego – jak to ma wyglądać organizacyjne. To są takie rzeczy, co do których różnimy się jeszcze w niektórych punktach – mówi Piotr Bienek.

Dzisiejsze spotkanie w ramach Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego określone zostało jako „rozmowy ostatniej szansy”. Do zbycia aktywów Holdingu na rzecz PGG ma dojść 1 kwietnia br. Powstanie w ten sposób  największa w Unii Europejskiej górnicza firma, która będzie zatrudniać ponad 43 tys. pracowników.

W ciągu dwóch lat spółka – dokapitalizowana kwotą 1 mld zł – ma wydać na inwestycje ok. 3 mld zł.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl