Wyższe dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko

Cztery polskie miasta otrzymają w sumie o 158 mln zł większe niż planowano dofinansowanie unijne w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. O sprawie podczas specjalnej konferencji poinformowali przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju.

Więcej pieniędzy otrzymają Toruń, Gorzów Wielkopolski, Nowy Sącz i Sosnowiec. Środki zostaną przeznaczone na inwestycje drogowe w poszczególnych miastach, a zwłaszcza infrastrukturę techniczną.

Większe dofinansowanie jest możliwe dzięki oszczędnościom w innych projektach w ramach tego samego działania i zwiększeniu środków na konkurs, w którym projekty te uzyskały wsparcie.

Pieniądze pozwolą rozwijać inwestycje drogowe, które mają strategiczne znaczenie dla rozwoju Polski – wskazał wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński.

– To nie jest tylko tak, że my jako rząd mówimy, że nadal te inwestycje są dla nas ważne, ale widzą to bardzo wyraźnie instytucje finansowe, i to instytucje międzynarodowe. Tego typu przedsięwzięcia są dla nas bardzo ważne. Chcielibyśmy, żeby Polska rozwijała się jak najbardziej równomiernie. Podkreślamy to przy każdej okazji, również jak państwo spojrzycie w dokument, który jest w tej chwili kluczowym dokumentem strategicznym dla rządu i który bardzo sukcesywnie będziemy wdrażali, to Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju – powiedział Jerzy Kwiecińśki.

Najwięcej dodatkowych środków uzyskał Nowy Sącz. Tam pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na rozbudowę drogi krajowej nr 28 oraz budowę nowego mostu na rzece Dunajec.

Zuzanna Dąbrowska/WSKSiM

drukuj