fot. PAP/Newscom

D. Trump zapowiedział zwołanie konferencji prasowej w rocznicę zamieszek 6 stycznia 2021 roku

Były prezydent USA Donald Trump zapowiedział we wtorek zwołanie konferencji prasowej w rocznicę zamieszek 6 stycznia 2021 roku. Stwierdził, że szturm jego zwolenników na waszyngtoński Kapitol był „kompletnie nieuzbrojonym protestem przeciwko sfałszowanym wyborom”, zaś „prawdziwa insurekcja” miała miejsce w dniu wyborów.

Donald Trump poinformował o zamiarze zorganizowania konferencji w oświadczeniu rozesłanym za pośrednictwem e-maila, w którym skrytykował pracę komisji śledczej Kongresu, badającej wydarzenia 6 stycznia 2021 roku.

„Dlaczego niespecjalna komisja, złożona ze skrajnych partyjniaków, nie bada PRZYCZYNY protestu 6 stycznia, którym były sfałszowane wybory prezydenckie 2020 r.?” – napisał Donald Trump w oświadczeniu, twierdząc że w pięciu kluczowych stanach „liczby (głosów) są potwornie przekręcone” i krytykując tych członków swojej partii, którzy unikają tego tematu.

„Zwołam konferencję prasową w Mar-a-Lago 6 stycznia, by przedyskutować wszystkie te tematy i inne rzeczy. Do tego czasu, pamiętajcie, insurekcja miała miejsce 3 listopada 2020 r., a 6 stycznia 2021 r. miał miejsce kompletnie nieuzbrojony protest przeciwko sfałszowanym wyborom” – oznajmił Donald Trump, odnosząc się do daty ubiegłorocznych wyborów.

Jak dotąd ponad 80 uczestników zamieszek 6 stycznia 2021 roku usłyszało zarzuty związane z posiadaniem niebezpiecznej broni, w tym pistoletów, siekier, noży i pałek. Jeden z uczestników demonstracji został skazany za posiadanie 5 sztuk broni palnej i 30 „koktajli Mołotowa”, ale został zatrzymany przed szturmem na Kapitol. [czytaj więcej]

 

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl