D. Tarczyński: Rezolucja wzywa Rosję do oddania wraku Tu-154M w ciągu roku

Rezolucja Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy wzywa Rosję do oddania wraku samolotu Tu-154M w ciągu roku – powiedział dziennikarzom w Strasburgu po przyjęciu dokumentu poseł PiS Dominik Tarczyński.

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy przyjęło w piątek rezolucję wzywającą Rosję do zwrotu Polsce wraku samolotu Tu-154M, który w 2010 r. rozbił się pod Smoleńskiem. Za przyjęciem dokumentu głosowało 41 członków ZP, wstrzymało się 6, nikt nie był przeciw.

„Rosjanie mają teraz 12 miesięcy na zwrot wraku. Bardzo ważne jest to, że w raporcie zapisano – co próbowano odrzucić – że Rosja najprawdopodobniej ma coś do ukrycia. (…)Najważniejsze jest to, że Rosja będzie musiała zwrócić wrak. Ma na to wyznaczony czas” – powiedział.

Dodał, że jest to pierwszy międzynarodowy dokument takiej rangi.

„Cieszymy się i to jest dobry znak dla przyszłości Europy” – zaznaczył poseł Tarczyński.

„Jeśli Rosja nie wykona tego, co jest zawarte w rezolucji, mamy tytuł do tego, aby zablokować udział parlamentarzystów Rosji w ogóle w pracach Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy” – powiedział dziennikarzom poseł PiS Włodzimierz Bernacki.

Dominik Tarczyński dodał, że jeśli Rosji zależy, aby być członkiem tak ważnej instytucji, powinna rezolucję wypełnić.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl