fot. twitter.com/DanielObajtek

D. Obajtek: Orlen złożył ofertę finansowania Ruchu z zamiarem przejęcia 100 proc. akcji spółki

Orlen złożył ofertę finansowania Ruchu z zamiarem przejęcia 100 proc. akcji spółki – poinformował prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Na Twitterze zaznaczył, że analizy wskazują na synergię pomiędzy modelem biznesowym Ruchu, bazującym na kolportażu prasy, a segmentem detalicznym PKN Orlen.

Niedawno Daniel Obajtek informował, że jeśli ze wszystkich analiz wyjdzie, że opłaca się kupić Ruch, to Orlen go kupi. Podchodzimy do tego biznesowo – zaznaczył.

Dlaczego Orlenowi taka decyzja może się opłacić? Zapytaliśmy ekonomistę Conrada Gadomskiego.

Często w biznesie dużo łatwiej jest przejąć gotową infrastrukturę biznesową niż budować ją od zera. Dlatego Orlenowi ten ruch bardzo się opłaca. Nie trzeba bowiem inwestować pieniędzy na tworzenie nowej marki i infrastruktury. Dzięki temu pieniądze, które w ten sposób Orlen zaoszczędził będzie mógł zainwestować w to, aby Ruch stał się marką bardziej innowacyjną, przyjazną i nowoczesną, a przede wszystkim marką stabilną finansowo, a więc oddłużoną z zapasem finansowym na inwestycje – wskazał Conrad Gadomski.

Ruch to jedna z najbardziej znanych polskich marek. Obecnie boryka się z trudną sytuacją finansową. Sieć własna Ruchu składa się z 1800 punktów. Kolportaż spółki dociera do ok. 20 tys. punktów i generuje roczny obrót o wartości ok. 500 mln zł.

RIRM

drukuj