fot. twitter.com/DariuszMatecki

D. Matecki w TV Trwam: Dzisiaj bardzo wiele kompetencji, które kiedyś należały do Polski – jest w rękach Unii Europejskiej

Jeśli przegramy te wybory, a do władzy dojdzie koalicja, na której czele stoi Donald Tusk – człowiek, którego minister Zbigniew Ziobro nazywa „niemieckim kolaborantem” – to niestety moim zdaniem dojdzie do stopniowej likwidacji państwa polskiego poprzez m.in. zgodę na federalizację Unii Europejskiej powiedział Dariusz Matecki, prezes Fundacji Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu oraz radny Szczecina z Suwerennej Polski, w programie „Rozmowy niedokończone” na antenie TV Trwam.

Dariusz Matecki powiedział, że 15 października Polacy odpowiedzą sobie na ważne pytanie: Czy chcą, żeby ich ojczyzna w ogóle istniała?

– Jeśli przegramy te wybory, a do władzy dojdzie koalicja, na której czele stoi Donald Tusk – człowiek, którego minister Zbigniew Ziobro nazywa „niemieckim kolaborantem” – to niestety moim zdaniem dojdzie do stopniowej likwidacji państwa polskiego poprzez m.in. zgodę na federalizację Unii Europejskiej. Już dzisiaj bardzo wiele kompetencji, które kiedyś należały do Polski, są w rękach Unii Europejskiej. Jest to najważniejsza kwestia tych wyborów. Wszelkie programy prezentowane na różnych konwencjach partyjnych to jest coś, co jest w tle tej najważniejszej decyzji. Musimy odpowiedzieć sobie na pytania: Czy chcemy, żeby doszło do federalizacji Unii Europejskiej? Czy chcemy być jednym państwem? Czy chcemy, żeby ważniejsza od polskiego hymnu była „Oda do radości”? Czy chcemy, żeby unijna flaga była ważniejsza od polskiej? – pytał radny Szczecina z Suwerennej Polski.

Na przestrzeni ostatnich kilku lat zmieniła się sceneria wieców opozycji – zauważył gość Radia Maryja.

Były wiece opozycji, gdzie nie było ani jednej polskiej flagi. Zdarzały się flagi Unii Europejskiej, tęczowe, a dzisiaj przed wyborami opozycja przykleja sobie biało-czerwone serduszka, otacza się biało-czerwonymi flagami. To jest coś zupełnie sztucznego. Wiele osób, które są w kręgu opozycji, nie czuje wewnętrznej konieczności, że jak idzie się na marsz coś zaprotestować, to trzeba zabrać ze sobą flagę narodową, odśpiewać hymn Polski – mówił prezes Fundacji Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu.

Rozmówca stwierdził, że Donald Tusk prowadził politykę niemiecką. „Niemcy doprowadzili do likwidacji całego przemysłu związanego z polskim cukrownictwem” – dodał.

Niemcy wykupili polski przemysł cukrowy, otrzymali pieniądze z Komisji Europejskiej za zamykanie polskich cukrowni, po to żeby nie były one konkurencją dla Niemiec. Jest to działanie wymierzone w polską gospodarkę. Pamiętamy, jak Donald Tusk przyjechał do Szczecina przed eurowyborami  i obiecywał, że stocznia w Szczecinie zostanie przejęta przez katarskich inwestorów, a praca tam będzie kontynuowana. Niestety, jak się później okazało, ci katarscy inwestorzy byli wyimaginowani. Stocznia w Szczecinie padła za rządów Platformy Obywatelskiej, zyskali na tym Niemcy zaznaczył Dariusz Matecki.

W programie „Rozmowy niedokończone” prezes Fundacji Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu odniósł się także do ataków na kościoły.

Obiecujemy, że nie będziemy się cofać przed różnymi unijnymi pomysłami, które doprowadzą do tego, że nasz kraj skręci w lewo, że dojdzie do deprawacji polskich dzieci. Większość materiałów, które ukazują się na najróżniejszych platformach streamingowych i są oglądane przez miliony ludzi, to jest skrajna lewica, promowanie antywartości, antykultury. Nie zgadzamy się na to i przeciwstawiamy się temu – podkreślił gość TV Trwam.

 

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl