fot. twitter.com/NordStream2

Czwarty wyciek w gazociągach Nord Stream

Stwierdzono czwarty wyciek w gazociągach Nord Stream – poinformowała straż przybrzeżna Szwecji. Finlandia zapewnia, że monitoruje sytuację. Radosław Sikorski, były minister spraw zagranicznych, za wyciek z rurociągów obwinia Stany Zjednoczone. USA odrzucają tę sugestię.

Finlandia nadzoruje sytuację po wycieku z gazociągów Nord Stream.

– Fińskie władze i rząd bacznie obserwują sytuację. Śledzimy stale rozwój sytuacji na terytoriach ekonomicznych Finlandii i na jej wodach – zapewniła Sanna Marin, premier Finlandii.

Antti Kaikkonen, minister obrony Finlandii, przyznał z kolei, że napięcia w regionie wzrosły, jednak uspokajał w kontekście aktywności militarnej.

– Nie ma oznak zwiększonej aktywności wojskowej w rejonie Morza Bałtyckiego – zaznaczył.

Straż przybrzeżna w  Szwecji  przekazała, że stwierdzono czwarty wyciek w gazociągach Nord Stream. Ma on się znajdować w szwedzkiej wyłącznej strefie ekonomicznej. Według najnowszych informacji, gaz wydostaje się z dwóch miejsc w strefie szwedzkiej i dwóch w strefie duńskiej.

– Zarówno rząd, jak i zainteresowane agencje, pracują w pełnym wymiarze, aby zbadać, co się stało, ale także podjąć niezbędne działania – zapowiedziała Magdalena Andersson, premier Szwecji.

– Od początku tego roku wszystko się zmieniło. Dużo uwagi poświęcono Bornholmowi, ponieważ tak jesteśmy usytuowani. Jesteśmy najbardziej na wschód wysuniętą częścią Danii, więc znajdujemy się najbliżej sytuacji na Ukrainie. Oczywiście incydent jest jeszcze bliższy Bornholmowi i wiele osób tutaj o tym rozmawia. Niektórzy się martwią, ale większość ludzi podchodzi bardzo spokojnie i jest to kolejny rozdział eskalacji sytuacji międzynarodowej – mówił mieszkaniec Bornholmu.

Tymczasem Radosław Sikorski cieszy się z wycieku gazu na Bałtyku z gazociągów Nord Stream.

– Cieszy mnie, że Nord Stream, który zwalczały wszystkie polskie rządy od 20 lat, jest w 3/4 sparaliżowany. To dobre dla Polski. Oby duńskie śledztwo ustaliło sprawców – komentował.

Zasugerował, że to Stany Zjednoczone mogą stać za wybuchami gazociągów. Po ujawnieniu uszkodzenia rurociągów zamieścił w mediach społecznościowych zdjęcie wyciekającego gazu do Bałtyku.

Do oskarżeń Radosława Sikorskiego odniósł się Ned Price, rzecznik Departamentu Stanu.

Idea, że Stany Zjednoczone w jakikolwiek sposób są zamieszane w prawdopodobny sabotaż gazociągów Nord Stream, jest niedorzeczna. To nic więcej niż funkcja rosyjskiej dezinformacji i tak powinna być traktowana – zaakcentował.

Sugestie odrzucił także Pentagon i Biały Dom.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl