fot. https://www.gov.pl/

Czwarta edycja konkursu Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej – ruszył nabór wniosków

Ruszył nabór wniosków do konkursu Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej. To już czwarta edycja tego wydarzenia organizowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Konkurs jest skierowany do przedsiębiorstw ekonomii społecznej, czyli do firm, które zatrudniają osoby niepełnosprawne. Wyróżnione podmioty otrzymają certyfikat, który będzie świadczył o  społecznym charakterze prowadzonej działalności.

Wydarzenie jest także adresowane do gmin oraz powiatów. W tym przypadku nagrodzone zostaną te samorządy, które m.in. propagują ideę spójności i solidarności społecznej.

Wiceminister rodziny i polityki społecznej, Stanisław Szwed, zaznaczył, że certyfikaty będą przyznawane w pięciu kategoriach.

Kategoria pierwsza to debiut roku, czyli nagroda dla najlepszego przedsiębiorcy, który debiutuje i nie startował jeszcze w tym konkursie. Najlepszy pracodawca, sukces rynkowy, najlepsze przedsięwzięcie dotyczące wykorzystania środków przez podmioty ekonomii społecznej z środków europejskich oraz odpowiedzialny samorząd. W tych kategoriach będą przyznawane nagrody rzeczowe, finansowe, a także pakiety wsparcia szkoleniowego – powiedział Stanisław Szwed.

Nabór wniosków w ramach konkursu Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej potrwa do 16 czerwca. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

RIRM

drukuj