Odpowiedzą za usunięcie napisu „Lenina”

W poniedziałek rozpoczną się przesłuchania dolnośląskich członków Komisji Krajowej NSZZ ”Solidarność” w związku z usunięciem napisu „imienia Lenina” z bramy stoczni Gdańskiej. Wcześnie przesłuchano już m.in. szefa Solidarności Piotra Dudę.

Pod koniec  sierpnia członkowie Solidarność odpiłowali napis umieszczony nad historyczną bramą z inicjatywy prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Sprawą zajęła się Gdańska Prokuratura, która zamierza przesłuchać nawet kilkadziesiąt osób. Zdaniem Marka Lewandowskiego, rzecznika „Solidarności”, jest to odciąganie uwagi opinii publicznej od ważniejszych spraw, które dzieją się w naszym kraju, którymi powinny zająć się organy ścigania.

– Wielokrotnie powtarzaliśmy, że tam, gdzie powinno być państwo silne, tam jest nadal bardzo słabe. Natomiast  w miejscach gdzie powinno sobie odpuścić, pręży muskuły. To jest przykład tego dziwnego zachowania służb państwowych. Gdyby nie koszty, które z tym się wiążą, gdyby nie to, że policja a w szczególności policja i prokuratura w Gdańsku, mają poważniejsze sprawy na głowie, to można by traktować to jako żart – akcentuje  Marek Lewandowski, rzecznik „Solidarności”.

Związkowcy podtrzymują swoje stanowisko, – mówią, że jeżeli napis im: „Lenina” powróci na bramę stoczni Gdańskiej ponownie go usuną.

– Tak, jak wielokrotnie zapowiadaliśmy, ten napis nie wróci na tę bramę. Jeżeli się tam znowu pojawi, to jak zapowiadaliśmy, potniemy go na kawałki i sprzedamy na złom. Natomiast co do naszych działań, policja robi swoje, my robimy swoje – dodaje Marek Lewandowski.

Prokuratura nie zajmuje się walką z propagowaniem idei komunistycznych, ale związkowcami, którzy usuwają symbole minionej epoki – powiedział Kazimierz Kimso. Gdańska Prokuratura, która zajmuje się tą sprawą zamierza przesłuchać w sumie kilkadziesiąt osób.

– Dla mnie sytuacja, w której zajęły się tym organy ścigania, jest ogromnym nieporozumieniem. Czuje się zażenowany i zdziwiony. Przecież wszyscy wiemy doskonale kim był Lenin, że to postać zdecydowanie negatywna, ma na rękach krew 100 mln ofiar, twórca systemu najbardziej niegodziwego i nieludzkiego, jaki został stworzony na ziemi – dodał Kazimierz Kimso, przewodniczący dolnośląskiej „Solidarności”.

 

Wypowiedź Kazimierza Kimso:


Pobierz Pobierz

 

Wypowiedź Marka Lewandowskiego


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl