fot. ryszka.com

Czesław Ryszka wygrał wybory uzupełniające do Senatu

Czesław Ryszka z Prawa i Sprawiedliwości pokonał kandydata PO i Komitetu „Ze Śląska, nie z partii” i wygrał w wyborach uzupełniających do Senatu.

Głosowanie dobyło się w okręgu wyborczym nr 75, który obejmuje Mysłowice, Tychy oraz powiat bieruńsko-lędziński. Ryszka zdobył 8541 głosów.

W walce o mandat kandydat PiS pokonał Michała Gramatykę z PO, który uzyskał o połowę mniej głosów oraz Dariusza Dyrdę z KWW „Ze  Śląska – Nie z Partii”.

Moja wygrana pokazała, że Śląsk się budzi – powiedział Czesław Ryszka. Przypomniał, że cztery lata temu  w województwie śląskim 13 mandatów do Senatu zdobyła PO, teraz wygrywa PiS.

– W moim zwycięstwie udział na pewno miały strajki górników, konwencja Andrzeja Dudy, czyli fala wzrostowa dla Prawa i Sprawiedliwości. To bardzo cieszy przed majowymi wyborami parlamentarnymi. Tłumacząc to zwycięstwo posiłkując się PiS-em, to wszyscy mówią, że to człowiek wygrał, że to ja wygrałem, że jestem dobrym, uczciwym parlamentarzystą – to mnie osobiście bardzo cieszy i satysfakcjonuje, że postrzega się mnie jako senatora, wcześniej posła, który dobrze wypełnia swój mandat – powiedział Czesław Ryszka.

Czesław Ryszka jest absolwentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, autorem wielu książek, a z zawodu jest dziennikarzem. Ryszka zasiadał już w izbie wyższej, był także posłem. Wybory uzupełniające były konieczne po tym, jak dotychczasowa senator Elżbieta Bieńkowska została komisarzem UE.

RIRM

drukuj