By Agência Senado - https://www.flickr.com/photos/agenciasenado/53268811608/, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=140856289

COP28: Szef OPEC wezwał członków organizacji do odrzucenia każdej umowy skierowanej przeciw paliwom kopalnym

Sekretarz generalny OPEC, Haitham al-Ghais, wezwał członków organizacji do odrzucenia każdej umowy szczytu klimatycznego COP28, która skierowana byłaby przeciw paliwom kopalnym zamiast emisji – wynika z listu z 6 grudnia, który agencja Reutera ujawniła w piątek. Autentyczność listu potwierdziły agencji trzy źródła. OPEC nie odpowiedział na prośbę o komentarz.

List ujawniony w piątek przez agencję Reutera dotyczył projektu tekstu do negocjacji na szczycie COP28, opublikowanego 5 grudnia. W piątek opublikowano inny projekt.

„Wydaje się, że nadmierna i nieproporcjonalna presja na paliwa kopalne może osiągnąć apogeum o nieodwracalnych konsekwencjach, gdyż projekt nadal zawiera opcje stopniowego wycofywania tych paliw” – napisano w liście.

„Kraje członkowskie OPEC i kraje nienależące, ale uczestniczące w Karcie Współpracy, podchodzą poważnie do zmian klimatycznych i podejmowały działania dotyczące klimatu. Byłoby niedopuszczalne, gdyby motywowane politycznie kampanie wystawiały na niebezpieczeństwo dobrobyt i przyszłość naszych mieszkańców” – czytamy.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl